אני מאמין - انا أُمن

מצע המפלגה מתייחס לאתגרים רבים נוספים שעומדים בפני מדינת ישראל, וכולנו במרצ מחויבים לפעול על מנת להגשימו. אני מאמין ששני הנושאים הבוערים ביותר הם פתרון הסכסוך עם שכנינו הפלסטינים ויצירת חברה ישראלית שיוויונית.

פתרון הסכסוך – שלום וכינון מדינה פלסטינית בגבולות 1967 לצד מדינת ישראל הינו צעד הכרחי לעתיד שני העמים. עלינו לפעול לסיום המצור על רצועת עזה ושיפור המצב ההומניטרי של תושביה. המאבק בכיבוש חייב להמשיך ולהיות בראש סדר העדיפויות של מרצ. אפעל להעמיק את תמיכת המפלגה בארגוני השלום השונים ולהיות הקול שלהם בכנסת.

כבן להתיישבות העובדת התחנכתי על ערכי אהבת המולדת והצורך בהגנה עליה. כרבים מחברי למושב התגייסתי לשירות קרבי (גולני), וכקצין פיקדתי על לוחמים רבים. במהלך השירות נחשפתי למצבם הקשה של הפלסטינים החיים תחת כיבוש צבאי. במהרה הבנתי כי פתרון שתי המדינות הינו הדרך להבטיח את ביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל לצד שגשוגה של המדינה הפלסטינית.

מספר שנים לאחר שחרורי משירות קבע העדתי על עוולות הכיבוש בפני ארגון 'שוברים שתיקה', ואני גאה להיות הקצין בעל הדרגה הבכירה ביותר (לצד רס"נים נוספים) שהעיד על פעולותיו בשטחים הכבושים.

קישור לקריאת קטעים מהעדות שלי מתוך האתר של 'שוברים שתיקה' (קטע 1), (קטע 2).

חברה שוויונית – יש להבטיח לכל אזרחי ישראל שיוויון מלא וגמור ללא כל תלות במוצאם הלאומי, באורח חייהם ובהשקפת עולמם. עלינו לפעול למתן שיוויון הזדמנויות ללא תלות בדת, מוצא, מגדר, נטייה מינית, על ידי חלוקת משאבים צודקת.

האזרחים הערבים במדינת ישראל הם חלק אינטגרלי מהחברה הישראלית וכך גם תרבותם. כחלק משמירת זכויותיהם ותרבותם של האזרחים הערבים עלינו לשמר את מעמד השפה הערבית כשפה רשמית במדינה ולפעול לכך שבוגרי מערכת החינוך בישראל יהיו גם דוברי ערבית כחלק מיצירת מארג של חיים משותפים בין יהודים וערבים.

מרצ יכולה להיות הגשר הפוליטי שמחבר בין החברה הערבית לחברה היהודית, כמפלגה יהודית-ערבית. על מנת לקדם מטרה זו הקמתי יחד עם מספר שותפים, יהודים וערבים, את פורום מרצ לקידום שותפות פוליטית יהודית-ערבית.

אני מאמין שכל בני האדם נולדו שווים וחופשיים. בעוד שמדינות רבות בעולם כגון ארה"ב, בריטניה, קנדה, צרפת ומדינות מערביות נוספות מכירות בנישואים בין בני אותו מין ישראל מפגרת מאחור על אף שסקרים מראים כי קרוב ל-70% מהציבור הישראלי תומך בשיוויון מלא לזוגות כאלו. 

בנוסף, על המדינה להכיר בהורות של זוגות להט"בים באופן זהה לרישום הורות הטרוסקסואלית, ולקדם תכני קבלה וסובלנות כלפי חברי הקהילה הלהט"בית במערכת החינוך.

אני תומך באופן חד משמעי ובלתי מתפשר בדרישת הקהילה הגאה והאגודה למען הלהט"ב לשוויון וסובלנות.

دستور الحزب يتعامل مع تحديات عديدة لدولة إسرائيل, وكلنا في ميرتس مجبورين في العمل على تحقيقها. وانا أُءمن ان القضايا الملحة جدا هي حل الصراع مع الفلسطينيون وإنشاء مجتمع إسرائيلي متساوية.

حل الصراع – تأسيس دولة فلسطينية على حدود 1967 بجانب دولة إسرائيل هي خطوة ضرورية لمستقل شعبين. علينا العمل على انهاء الحصار على قطاع عزة, وتحسين الحالة الإنسانية لسكانها. النضال ضد الاحتلال يجب ان يكون في افضليات ميرتس. اعمل على تقديم الدعم للحزب لتحقيق السلام.

تربيت على قيم حب الوطن وحمايته. خلال فترة خدمتي للجيش كشفت على حالة الفلسطينيون الصعبة العائشين تحت احتلال جيشي.

مجتمع متساوي – يجب الضمان لجميع مواطني إسرائيل مساواة تامة, علينا العمل على تقديم المساواة بدون أي تعلق بالدين, جنس, التوجه الجنسي.

المواطنون العرب في دولة إسرائيل هم جزء لا يتجزأ من المجتمع الإسرائيلي وأيضا ثقافتهم. كقسم من الحفاظ على حقوق وثقافة المواطنون العرب علينا الحفاظ على موضع اللغة العربية كلغة رسمية في الدولة.

ميرتس كونها الجسر السياسي الذي يربط بين المجتمع العربي والمجتمع اليهودي, كحزب يهودي – عربي.