ניר

מדינה פלסטינית – אינטרס ישראלי

סיירתי עם ארגון "שוברים שתיקה" בדרום הר חברון. ראינו כיצד המדינה גוזלת שטחים פלסטינים ומסבה אותם להתנחלויות ומאחזים, כביכול בלתי חוקיים. מאחזים אלו מחוברים לתשתיות המדינה כגון מים וחשמל וניכר כי המדינה מעודדת את קיומם. במקביל, קהילות פלסטיניות שחיות בשטחי C זמן רב לפני הסכמי אוסלו או תחילת הכיבוש ב-1967, סובלות מהריסות בתים, מניעת תכניות פיתוח וחוסר צדק משווע. חשוב להגיע לשטח ולראות איך כיבוש נראה באמת, בחיי היומיום. שליטה צבאית על אזרחים לא יכולה להיות מוסרית, ומוטלת עלינו החובה לעשות הכל כדי לסיימה. מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל היא אינטרס ישראלי. חשוב שיהיה גבול מוסדר שבו יוכל הצבא לעסוק במטרתו האמיתית: הגנה על גבולות המדינה הברורים והמוסכמים ולא במשימות שליטה על אוכלוסיה אזרחית. 

Read More »
ניר

אבן פינה לשכונה ע"ש יעקוב אבו אלקיעאן

במלאת שנתיים למותו של יעקוב אבו אלקיעאן, השתתפתי בטקס הנחת אבן פינה לשכונה חדשה על שמו בחורה שבנגב. קהל רב של יהודים וערבים העביר מסר של חיים משותפים וערבות הדדית כנה.

Read More »
ניר

נפגשים עם בוחרים

בדרך לכנסת ה-21, נפגשנו, ח"כ מיכל רוזין, ענת ניר ואני, עם תושבי באר שבע והסביבה, לשיחה על המצב בדרום, מרקם החיים היהודי-ערבי באזור, וכמובן על פניה העתידיים של מרצ.

Read More »
ניר

יוצאים לדרך

חברות וחברים,אני מתמודד ברשימת מרצ לכנסת ה-21.החלטתי להתמודד ברשימת מרצ כי אני מרגיש שהאדמה בוערת, וכן, אין לנו ארץ אחרת. אני אוהב את המדינה הזו, פה הוא ביתי. אבל עם האהבה למקום הזה יש גם חשש מהעתיד. אני מאמין כי רק אנחנו נדאג לעתידנו, אף אחד לא יעשה זאת במקומנו. כנסת ישראל היא המקום המשמעותי ביותר בעיצוב ההווה והעתיד של המדינה, ועלינו לעשות הכל שבכנסת יהיו הראויים והראויות ביותר. אני רץ לכנסת כי אני שמאלני גאה. אני מאמין שרק דרך שלום ופיוס עם שכנינו, נבטיח פה עתיד טוב יותר. אני רואה חשיבות מכרעת בחיים משותפים עם ערביי ישראל ובמאבק למען שיוויון חברתי מלא ואמיתי. אני רץ לכנסת בדיוק, אבל בדיוק, מאותה סיבה שאני משרת במילואים כל כך הרבה שנים – כי נכון לקחת אחריות ולעשות מעשה, גם אם הדרך ארוכה ומפותלת. בכדי שאוכל לייצג אתכן ואתכם, אני צריך את עזרתכן ועזרתכם. כל מי שיתפקד ותתפקד למרצ עד ה-13.1 יוכלו לעזור לי להפוך את הבית שלנו למקום טוב יותר. לינק להתפקדות:https://2019.meretz.org.il/

Read More »

צרו קשר